Meira Oy

Aleksis Kiven katu 15, PL 32,
00511 Helsinki

meira.info@meira.fi

020 744 3500 (vaihde)

Puhelun hinta: paikallisverkko- tai matkapuhelinmaksu.
  • Anna meille palautetta

    Onko sinulla kysyttävää Meiran tuotteista tai palveluista, tai haluatko antaa meille palautetta?

    Ota yhteyttä ›
  • Tavaran lähetys ja vastaanotto

    Fleminginkatu 36, 00510 Helsinki
    Ma-pe klo 7.00–15.00, muina aikoina vain erikseen sopimalla.

  • Yritysasiakkaat

    Sähköposti: tilaukset@meira.fi
    Puh. 020 744 3600

Laskutusosoitteet

  • Verkkolaskujen laskutusosoite:
    Verkkolaskuosoite/OVT-tunnus: 003717899892
    Operaattori/välittäjätunnus: BAWCFI22

    Paperilaskujen laskutusosoite:
    Meira Oy
    PL 538
    00026 BASWARE

  • Laskutusosoite sähköpostitse:
    meira@bscs.basware.com

    (Ainoa sallittu formaatti on pdf-tiedosto, yksi lasku per tiedosto)

    Toivomme laskut ensisijaisesti verkkolaskuina.
    Kaikissa laskuissa tulee olla näkyvissä tavaran tai palvelun tilaajan nimi ja pyydetyt viitetiedot.

Yhteyshenkilöt

Vähittäiskaupan yhteyshenkilöt Horeca yhteyshenkilöt
1

Harri Suomela

Kenttämyyntipäällikkö

0400 472 591

harri.suomela@meira.fi
2

Jukka Väisänen

Aluemyyntipäällikkö

050 567 2119

jukka.vaisanen@meira.fi
3

Kai Rantanen

Aluemyyntipäällikkö

0400 492 027

kai.rantanen@meira.fi
5

Juha Vornanen

Aluemyyntipäällikkö

050 312 3537

juha.vornanen@meira.fi
4

Ville Muona

Aluemyyntipäällikkö

050 384 8654

ville.muona@meira.fi
1

Ann-Marie von Bell

Aluemyyntipäällikkö/Barista

040 686 5501

annmarie.vonbell@meira.fi
2

Sami Pyhälahti

Asiakkuuspäällikkö

050 3138929

sami.pyhalahti@meira.fi
3

Mikko Laakkonen

Aluemyyntipäällikkö

040 868 1155

mikko.laakkonen@meira.fi
4

Lasse Vidman

Aluemyyntipäällikkö/Barista

040 7041714

lasse.vidman@meira.fi
none

Rauni Mäensivu

Asiakaspalvelukoordinaattori

0207 44 3600

tilaukset@meira.fi
none

Lotta Sipilä

Asiakaspalvelukoordinaattori

0207 44 3600

tilaukset@meira.fi
none

Hanna Valdén

Asiakaspalvelukoordinaattori

0207 44 3600

tilaukset@meira.fi
none

Sanna Kylmänen

Asiakasmarkkinointipäällikkö

041 516 5779

sanna.kylmanen@meira.fi
none

Marko Jyrkiäinen

Business Manager

040 837 4040

marko.jyrkiainen@meira.fi
none

Susanna Koroma-Nyström

Asiakasmarkkinointipäällikkö

0400 982 569

susanna.koroma-nystrom@meira.fi

Töihin Meiralle

Meira työllistää n. 170 ihmistä monissa erilaisissa tehtävissä. Riveistämme löytyy ammattilaisia mm. koneenhoitajan, logistiikkatyöntekijän, kehityslaborantin ja ketjumyyntipäällikön tehtävistä.

Meira työpaikkana ›